BIM Danışmanlığı

Building Information Modeling (Yapı Bilgi Modeli) sistemi, yapının ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri içeren, sürekli geliştirilebilen çok fonksiyonel bir yönetim ve bilgi paylaşım aracı görevi görmektedir. Bu yüzden BIM sisteminde oluşturulacak bir bilginin (model veya doküman), projenin bütün süreçlerinde kullanılacağı düşünülerek oluşturulması gerekir. Şöyle ifade etmek gerekirse, projelendirme süreçlerinde bir mimarın oluşturduğu 3 boyutlu modeli,  inşaat mühendisi, makine mühendisi veya elektrik mühendisi 3 boyutlu veriyi tekrar oluşturmaya  gerek kalmadan kullanabilmeli, planlama süreçlerinde  planlama mühendisi,  3b modelden elde edilen metraj verilerini kullanarak, zaman planlaması, ödeme planlaması ve tedarik planlaması yapabilmelidir. Ayrıca oluşturulan bilgi,  imalat takip ve  işletme süreçlerinde de kullanılabilmelidir.

Devamını Oku

Yazılım Danışmanlığı

 

İnşaat firmalarının, BIM süreçlerine daha hızlı adapte olmaları ve bu sistemi daha sağlıklı kullanabilmeleri için BIM Akademi olarak oluşturmuş olduğumuz örnek iş modeli ile inşaat firmalarına BIM süreçlerinde kullanılan programlar hakkında danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleri sunmaktayız.

Rapor Hizmeti

Allplan mimari çizim programını kullanan firmalara, oluşturmuş oldukları BIM modelinden istedikleri biçimde metraj alabilmeleri için rapor oluşturma hizmeti sunmaktayız. Oluşturmuş olduğumuz raporlar sayesinde, firmaların iş süreçlerinde gereksiz zaman kayıplarının önüne geçerek,  ivme kazanmalarına yardımcı olmaktayız. 

Devamını Oku

Poz Kataloğu

İnşaat firmalarına, kendi malzeme kataloglarını Revit ve Allplan BIM programlarında kullanabilmeleri ve  programdan aldıkları metraj verilerini ERP ve CPM programlarına daha hızlı gönderebilmeleri için malzeme kataloğu oluşturma hizmeti sunmaktayız.

Devamını Oku

Allplan ve Revit Entegrasyonu

İnşaat firmalarına, Allplan ve Revit arasında IFC olarak yapılan veri alış verişlerindeki zaman kayıplarını önlemek amacıyla, yazılım hizmeti vermekteyiz.

  • 1
  • 2